Książka kucharska i przepisy kulinarne

Świat Kobiety takiej jak Ty
Też jestem kobietą i mam takie same problemy jak Ty.
Przepisy | Dodaj przepis | Szukaj
Książka kucharska i przepisy kulinarne » Kuchnia domowa

Kuchnia domowa / Otwarta Książka Kucharska / Przepsiy kulinarne

1: BLINY ŚMIETANKOWE
Podawać posypane cukrem lub posiekanym jajem.

2: BLINY PARZONE Z OSTRYM SEREM
Gdy ciasto przestygnie - wbijać po jednym jaju, posolić i dokładnie utrzeć. Formować łyżką bliny i smażyć na rozgrzanym tłuszczu; posypać utartym serem.

3: BLINY PIWNE
Masę dobrze wyrobić; z białek ubić pianę, dodać do ciasta i ostrożnie wymieszać. Rozgrzać tłuszcz na patelni, formować łyżką bliny i smażyć z obu stron. Podawać z kwaśną śmietaną.

4: BLINY DROŻDŻOWE
Gdy ciasto wyrośnie smażyć bliny na rozgrzanym tłuszczu. Podawać ze śmietaną, posypane siekanymi jajami.

5: KOTLETY RYŻOWE “ALLIUM”
Formować kotlety, obtaczać je w tartej bułce i smażyć na tłuszczu. Podawać polane sosem pomidorowym z surówkami i ziemniakami.

6: KOTLETY Z RYŻU I JARZYN
Gdy są miękkie ostudzić i dodać do ryżu. Masę dokładnie wyrobić, wbić jaja, dodać przyprawy, wsypać tartą bułkę. Z masy formować owalne kotlety po dwa na osobę i smażyć na tłuszczu. Podawać z sosem pomidorowym lub grzybowym.

7: KOTLETY Z RYŻU I OSTREGO SERA
Formować owalne kotleciki (po dwa na porcję), obtaczać je w tartej bułce i smażyć na tłuszczu. Podawać z sosem pomidorowym i ziemniakami.

8: KOTLETY Z MAKARONU I JAJ
Następnie wsypać ugotowane na twardo i posiekane jajo – wyrabiać i formować podłużne kotlety. Obtaczać w tartej bułce i smażyć na tłuszczu. Podawać z sosami: śmietanowym lub pomidorowym.

9: KROKIETY Z JAJ I GRZYBÓW
Następnie maczać je w pozostałym cieście z dodatkiem jaja, panierować w tartej bułce i smażyć na tłuszczu. Podawać z surówkami, polane sosem.

10: KROKIETY NALEŚNIKOWE ZE SZPINAKIEM
Rozsmarować masę ze szpinaku, zwinąć w rulon i pociąć na kawałki długości 10 cm. Maczać w pozostałym cieście naleśnikowym, panierować i smażyć na tłuszczu. Podawać z ziemniakami purée i surówkami.


Strona 1 z 5
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]  

Zdrowa dieta

Zdrowa dieta
Foto: Owoce i warzywa to podstawa

Zdrowa dieta to taka, która dostarcza organizmowi składników odżywczych, które są nieodzowne dla utrzymania dobrej kondycji zdrowotnej oraz samopoczucia. Jest to zazwyczaj dieta urozmaicona, bogata w owoce i warzywa oraz produkty pełnoziarniste, a także ograniczająca spożycie produktów bogatych w nasycone kwasy tłuszczowe i kwasy trans. Ważne jest również, aby dieta sprawiała przyjemność! W nasze otwarej książce kucharskiej zdrowe diety

Witaj Gość

Menu
Strony
Kategorie
Podoba się?

Jeżeli podoba Ci się nasza strona umieść link do naszej Otwartej książki kucharskiej


Polecamy

Kursy jêzykowe
6 online.