Moda

Łódź Young Fashion – łódzkie modowe święto w nowej odsłonie, z pokazem w wirtualnej rzeczywistości konkursu Złota Nitka.

Łódź Young Fashion – łódzkie modowe święto w nowej odsłonie, z pokazem w wirtualnej rzeczywistości konkursu Złota Nitka.
Łódź Young Fashion – łódzkie modowe święto w nowej odsłonie, z pokazem w wirtualnej rzeczywistości konkursu Złota Nitka. 14 października 2021 Informacja prasowa Łódź 14.10.2021

Łódź Young Fashion – łódzkie modowe święto w nowej odsłonie, z pokazem w wirtualnej rzeczywistości konkursu Złota Nitka.
14 października 2021

Informacja prasowa Łódź 14.10.2021
Łódź Young Fashion – łódzkie modowe święto w nowej odsłonie, z pokazem w wirtualnej rzeczywistości konkursu Złota Nitka.
21-23 października br. Łódź znów będzie stolicą mody za sprawą najbardziej prestiżowego wydarzenia dla projektantów Łódź Young Fashion. Festiwal to trzy główne wydarzenia – konkurs Złota Nitka, debiutująca edycja Fashion Film Festival oraz XXV Gala Dyplomowa ASP w Łodzi. Dopełnieniem będą dwie wystawy Young for Young Fotografia oraz Statement.
YOUNG FOR YOUNG – młodzi twórcy tworzą festiwal.

Zespół młodych twórców – studentów łódzkiej ASP wpłynął na kształt programu. Wybrana grupa tworzy program wystaw, szatę graficzną wydarzenia, kieruje komunikacją w mediach społecznościowych oraz wybiera jurorów konkursu. Dzięki temu hasłem tegorocznej edycji Łódź Young Fashion zostało YOUNG FOR YOUNG. Zmienione zostało również logo ŁYF, którego autorem jest Karolina Grudzińska, absolwentka ASP w Łodzi.

„Postawiliśmy na nowatorskie rozwiązanie. Oddajemy kreację i realizację Łódź Young Fashion w ręce młodych twórców, studentów. Całość ma być stworzona dla nich i przez nich. My jesteśmy merytorycznym wsparciem, partnerem w rozwiązywaniu kwestii formalnych” – opowiada Michał Szulc – dyrektor artystyczny Łódź Young Fashion.

Wirtualny pokaz mody
Po raz pierwszy w swojej historii konkurs Złota Nitka zostanie pokazany w technologii virtual reality. Konkursowe kolekcje zobaczymy w specjalnie zaprojektowanych środowiskach 3D. Każde z nich zostało zaprojektowane zgodnie z inspiracjami projektantów. Reżyserem pokazu jest Waldek Szymkowiak, który współpracuje z m.in. Chanel, Stellą McCartney.

„To najwyższy poziom Złotej Nitki od lat – mówi Michał Szulc – Co charakteryzuje kolekcje finalistów? Jedno jest pewne – brak wspólnego mianownika. Z całą pewnością wszystkie kolekcje są mocno zindywidualizowane, widać w nich autorski proces projektowy.”

A to już wiesz?  Mokre majtki kluczem do sukcesu

Do samego konkursu zgłosiło się ponad 100 osób – młodych projektantów. O nagrodę wartości 30 tys. złotych walczy 15 najlepszych kolekcji autorstwa Jana Chodorowicza, Nikoli Fedak, Wiktorii Frankowskiej, Olgi Galińskiej, Marioli Homoncik, Jakuba Jasińskiego, Jana Kardasa, Martyny Kołtun, Sary Kukier, Wiktorii Łaskawiec, Julii Masłosz, Klaudii Przewoźniak, Weroniki Surdackiej, Kamila Wesołowskiego oraz Mikołaja Żurka.
Debiut Fashion Film Festival
Pierwszy Międzynarodowy Konkurs Fashion Film Festival to propozycja skierowana do wszystkich twórców ubioru, którzy prezentują swoje projekty w formacie filmowym. Przygotowany został z myślą o promowaniu młodych talentów i ułatwianiu startu zawodowego studentom i absolwentom kierunków związanych z projektowaniem mody. Dopełnieniem Łódź Young Fashion jest XXV Gala Dyplomowa ASP w Łodzi, w której zobaczymy 10 finałowych kolekcji. Niespodzianką będzie gościnny pokaz profesor Barbary Hanuszkiewicz. Całość wydarzenia będzie transmitowana w sieci.
„ Ta edycja to odejście od ekskluzywnych pokazów, do których dostęp miała jedynie wąska grupa osób. Wszyscy żyjemy w świecie zmian, to też jedna z jej odsłon. Teraz prace i konkursy będą dostępne bez ograniczeń. Wystawy są już teraz otwarte dla zwiedzających.” – o zmianach opowiada Michał Szulc, dyrektor artystyczny Łódź Young Fashion.

Gala Dyplomowa będzie transmitowana w sieci, Złotą Nitkę będzie można obejrzeć w kilku lokalizacjach w Łodzi – w tym na Piotrkowskiej, na zewnątrz, na fasadzie budynku. Finałowe filmy z Fashion Film Festival wyemitowane zostaną w internecie.
Fundatorem głównej nagrody o wartości 30.000 zł w Konkursie Złota Nitka oraz Fashion Film Festival (5.000 Euro) jest Miasto Łódź.
Organizatorem Łódź Young Fashion jest Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi i Stowarzyszenie Pola Designu, partnerem głównym wydarzenia jest Miasto Łódź, partnerem Łódzkie Centrum Wydarzeń.
Finałowe gale Łódź Young Fashion odbędą się od 21 do 23.10.2021 w Centrum Promocji Mody przy Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi
Harmonogram:
21.10.2021 GALA DYPLOMOWA
22.10.2021 ZŁOTA NITKA
23.10.2021 Fashion Film Festival
Wystawa: Young for Young. Fotografia. Galeria ASP, ul. Piotrkowska 68, Łódź.
Wystawa otwarta dla zwiedzających: 12.10.2021 – 30.10.2021 Wernisaż: 23.10.2021, 15:00
Wystawa: Statement. Najciekawsze kolekcje, przedmioty i zjawiska projektowe Instytutu Ubioru ASP w Łodzi. Centrum Promocji Mody, Łódź
Wystawa otwarta dla zwiedzających: 04.10.2021 – 27.10.2021 Wernisaż: 04.10.2021

A to już wiesz?  Stylizacja października - metaliczna kurtka typu biker

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy