Uroda

Problemy cywilizacyjne a pielęgnacja skóry – USE THE FORCE!

Problemy cywilizacyjne a pielęgnacja skóry – USE THE FORCE!
Informacja prasowa Warszawa, 08.04.2019 Problemy cywilizacyjne a pielęgnacja skóry – USE THE FORCE! Życie w XXI wieku daje nam z jednej strony możliwość korzystania ze

Informacja prasowa
Warszawa, 08.04.2019

Problemy cywilizacyjne a pielęgnacja skóry – USE THE FORCE!

Życie w XXI wieku daje nam z jednej strony możliwość korzystania ze świata i jego dobrodziejstw, a także zdobyczy technologii, z drugiej zaś naraża nas na ogromną ilość bodźców zewnętrznych, które sprawiają, że jesteśmy zmęczeni, zabiegani i zestresowani. Efekty tego stanu rzeczy uwidaczniają się między innymi na naszej twarzy. Widzimy to co rano, patrząc w lustro. Nasza cera staje się matowa, szara i pozbawiona życia. Jak z tym walczyć, podpowiada marka Alkemie.

Korzystaj z życia
W czasach kiedy świat oferuje coraz więcej możliwości atrakcyjnego życia, trudno jest z tego nie skorzystać. Rozwój nowoczesnych technologii, ale też coraz bardziej świadome korzystanie z zasobów jakie daje nam Ziemia, moda na bycie eko i wege, powodują, że coraz chętniej żyjemy w zgodzie z naturą. Zauważyliśmy jak bardzo niszczymy planetę, zaczęliśmy więc mądrzej korzystać z tego, co nam oferuje. Mimo, że powoli zaczynamy dbać o nasze otoczenie, problemy cywilizacyjne narastają. Żyjemy coraz bardziej świadomie, ale nadal w biegu. Niedosypiamy, zdarza nam się zjeść coś niezdrowego, całe dnie spędzamy przed komputerem czy z telefonem w dłoni. Zmęczenie przykrywamy więc makijażem, zabiegami kosmetycznymi i uzupełniamy nowymi ubraniami. Lubimy żyć na pełnych obrotach, realizować swoje pasje i cele. To wszystko daje nam satysfakcję i spełnienie, ale także powoduje zmęczenie, które szybko uwidacznia się na naszej twarzy. Warto więc postawić na pielęgnację, która w naturalny sposób dotleni i doenergetyzuje skórę i pozwoli nam w pełni cieszyć się życiem, ale także mieć piękną zdrową i promienną skórę.

Wykorzystaj moc natury
Odpowiedzią na codzienny stres, zabieganie i szkodliwe czynniki zewnętrze (np. klimatyzacja, promienie UV, zanieczyszczenie środowiska), które sprawiają, że nasza cera staje się zmęczona, matowa, szara i pozbawiona życia jest linia USE THE FORCE! marki Alkemie. Zły stan skóry związany jest z niedoborami tlenu i osłabieniem produkcji energii komórkowej, co prowadzi do pogorszenia jej wyglądu i funkcjonowania oraz… szybszego jej starzenia. Zadaniem kosmetyków z tej linii jest więc przebudzenie skóry poprzez uderzeniowe, wielokierunkowe doenergetyzowanie i biorewitalizację. Składniki, zawarte w produktach USE THE FORCE! usprawniają naturalny system ochrony i detoksykacji, zmniejszają oznaki zmęczenia, dodają energii. Dzięki nim cera staje się wypoczęta, zrelaksowana, nabiera zdrowego kolorytu i witalności, tym samym osiągając harmonię.

A to już wiesz?  Osocze bogatopłytkowe – broń w walce ze starzeniem się skóry

„Tworząc linię USE THE FORCE! postawiliśmy na naprawdę nowatorskie składniki użyte w wysokich stężeniach. Jednym z nich jest Early Boost PA – niezwykle aktywna, roślinna tauryna, która działa jak energizator i biorewitalizator skóry, ładujący jej wewnętrzny akumulator. Kolejny rewelacyjny surowiec to Detoxi-Look® – botaniczny kompleks, pozyskiwany z kwiatów stokrotki i kocanki włoskiej, który wspiera naturalny system detoksykacji i oczyszczania skóry. Wykorzystaliśmy również Sunflower Shoot Active – ekologiczny, energetyzujący „eliksir młodości”, wyekstrahowany ze specjalnie uprawianych kiełków słonecznika. Te w 100% naturalne składniki potrafią dać niesamowite efekty, działając u podstaw skóry, wzmacniają ją, wspomagają w walce z czynnikami zewnętrznymi i sprawiają, że staje się piękna” – powiedziała Justyna Żukowska-Bodnar, założycielka marki Alkemie.

Problemy cywilizacyjne powodują większy uszczerbek na naszym zdrowiu i kondycji skóry niż nam się wydaje. Aby z nimi walczyć, warto postawić na naturalną pielęgnację i kosmetyki, które stworzono specjalnie w tym celu. USE THE FORCE! to jedna z sześciu linii nowej kolekcji ALKEMIE TREND ALERT, stanowiącej odpowiedź na negatywny wpływ zanieczyszczonego środowiska i nowoczesnego stylu życia świata na naszą skórę.

Justyna Żukowska-Bodnar

Justyna Żukowska-Bodnar – współwłaścicielka 3 marek kosmetycznych: MomMe, Baby EcoLogica oraz Alkemie. Od 17 lat związana z branżą kosmetyczną i SPA. Jej specjalizacje to kosmetologia, promocja zdrowia, pedagogika i edukacja zdrowotna. Wieloletni wykładowca, twórca programów szkoleniowych oraz autorskich masaży i rytuałów zabiegowych. Praktyk, który lubi uczyć się od najlepszych. Autorka wielu publikacji w prasie branżowej i lifestylowej. Twórca pierwszego w Polsce SPA dla wegetarian i wegan oraz dwukrotnie nagrodzonego SPA PRESTIGE AWARDS najlepszego programu Femi and Baby SPA.

Dodatkowe informacje:

Alkemie to zupełnie nowy wymiar kosmetyki naturalnej. Połączenie wiekowych tradycji, wiedzy zielarzy czy uzdrowicieli, profesorów botaniki, chemii i fizyki z najnowszymi odkryciami kosmetologii.
W kosmetykach Alkemie wykorzystywane są wyłącznie najnowocześniejsze surowce, pochodzące ze zrównoważonych, ekologicznych źródeł, których skuteczność potwierdzona została badaniami klinicznymi.

A to już wiesz?  Przesuszona skóra – jak sobie z nią radzić?

Twórcy marki Alkemie od 17 lat zajmują się branżą kosmetyczną, a od 10 lat produkcją kosmetyków na rynek profesjonalny i detaliczny. Stworzyli mnóstwo produktów i zabiegów, z których wiele zostało docenione przez grono specjalistów i wielokrotnie nagrodzone za innowacyjność i skuteczność działania.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.alkemie.com

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy