Wiadomości branżowe

Anna Rogowska pełna Energi(i) – Mistrzyni Świata oficjalnym ambasadorem Energa Athletic Cup

Anna Rogowska pełna Energi(i) – Mistrzyni Świata oficjalnym ambasadorem Energa Athletic Cup
Anna Rogowska - wybitna tyczkarka, mistrzyni świata i medalistka Igrzysk Olimpijskich w Atenach, po ogłoszeniu zakończenia kariery zawodowej, poinformowała o swoich decyzjach dotyczących dalszych planów. Od 28.02.2015 lekkoatletka została oficjalną ambasadorką projektu Energa Athletic Cup i zamierza poświęcić się motywowaniu dzieci do czynnego uprawiania sportu. W sobotę uczestniczyła w zawodach odbywających się w ramach cyklu EAC, w których udział wzięło ponad 200 młodych uczestników objętych programem.Kończę swoją czynną karierę, ale nie kończę ze sportem. Postanowiłam jeszcze bardziej zaangażować się w projekt, który od dawna wspieram i któremu bardzo kibicuję. Energa Athletic Cup jest motorem napędowym dla młodych lekkoatletów. Umożliwia im aktywność fizyczną, ale także kształtuje postawy, rozpala pasję do uprawiania sportu. Co najważniejsze, poprzez konsekwentne, długofalowe podejście projekt przynosi już efekty w postaci medali na imprezach juniorskich, młodzieżowych i seniorskich a nawet udział w  igrzyskach olimpijskich. Dlatego w kolejnych latach chcę uczestniczyć w

Anna Rogowska – wybitna tyczkarka, mistrzyni świata i medalistka Igrzysk Olimpijskich w Atenach, po ogłoszeniu zakończenia kariery zawodowej, poinformowała o swoich decyzjach dotyczących dalszych planów. Od 28.02.2015 lekkoatletka została oficjalną ambasadorką projektu Energa Athletic Cup i zamierza poświęcić się motywowaniu dzieci do czynnego uprawiania sportu. W sobotę uczestniczyła w zawodach odbywających się w ramach cyklu EAC, w których udział wzięło ponad 200 młodych uczestników objętych programem.

Kończę swoją czynną karierę, ale nie kończę ze sportem. Postanowiłam jeszcze bardziej zaangażować się w projekt, który od dawna wspieram i któremu bardzo kibicuję. Energa Athletic Cup jest motorem napędowym dla młodych lekkoatletów. Umożliwia im aktywność fizyczną, ale także kształtuje postawy, rozpala pasję do uprawiania sportu. Co najważniejsze, poprzez konsekwentne, długofalowe podejście projekt przynosi już efekty w postaci medali na imprezach juniorskich, młodzieżowych i seniorskich a nawet udział w  igrzyskach olimpijskich. Dlatego w kolejnych latach chcę uczestniczyć w Energa Athletic Cup jako ambasador programu. Pragnę dać tym młodym ludziom coś od siebie ? przekazać wiedzę, która mi samej pomogła w trakcie startów na wszystkich światowych arenach. Z ogromną przyjemnością zaangażowałam się w projekt Grupy ENERGA. Wierzę, że w niedalekiej przyszłości to ci młodzi ludzie będą stawać na podiach największych imprez lekkoatletycznych. ? mówi Anna Rogowska

Tak podczas briefingu prasowego podczas halowych zawodów Energa Athletic Cup wybitna tyczkarka komentuje swoją decyzję o zakończeniu czynnej kariery sportowej. Mistrzyni podkreśla, jak ważne jest dla niej motywowanie i rozwijanie talentów sportowych od jak najmłodszych lat.

Podstawowym założeniem projektu Energa Athletic Cup (EAC) stworzonego przez Grupę Energa we współpracy z Sopockim Klubem Lekkoatletycznym (SKLA) jest promocja aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz długofalowe i konsekwentne podejście do szkolenia sportowego. EAC obejmuje 9 ośrodków na terenie województwa pomorskiego (Gdynia, Kaliska, Pinczyn, Osieczna, Lubichowo, Mikołajki Pomorskie, Karsin, Wilczęta, Sopot) i realizowany jest przy udziale lokalnych szkół podstawowych. Program rozpoczął się w grudniu 2008 r. i od tej pory objął swoim działaniem ponad 4000 dzieci.

A to już wiesz?  Pandemia nasiliła problemy zdrowotne i absencje wśród pracowników. Zyskują firmy inwestujące w prywatną opiekę medyczną

To nie pierwsza współpraca z Anią. W 2014 r. Grupa ENERGA została partnerem narodowym lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Świata w Sopocie, których ambasadorką była właśnie Anna Rogowska. Ogromnie cieszymy się z pozyskania tak utytułowanej i podziwianej przez dzieci ambasadorki. Wierzymy, że pomoc Ani doprowadzi do odkrywania nowych talentów lekkoatletycznych, ale przede wszystkim jeszcze bardziej zmotywuje dzieci do czynnego uprawiania sportu ? takie jest bowiem główne założenie programu Energa Athletic Cup. – mówi Katarzyna Kowalska, dyrektor Biura Marketingu i Komunikacji w ENERGA SA.

Energa Athletic Cup nie jest „fabryką zawodowców”. Nie oznacza to jednak, że sportowcy biorący udział w programie nie zostają wyczynowcami. Przeciwnie ? najbardziej utalentowani zyskują szansę na kontynuowanie kariery w profesjonalnym klubie. W sezonie 2014 sportowcy biorący udział w Energa Athletic Cup zdobyli łącznie 35 medali imprez szczebla wojewódzkiego, krajowego i międzynarodowego, w tym 19 złotych, 6 srebrnych i 10 brązowych. We wszystkich edycjach programu wzięło dotąd udział około 5 tysięcy dzieci. Tegoroczna jest już 7. odsłoną cyklu. Dotychczas największym ?odkryciem? EAC jest Patryk Dobek, wicemistrz Europy i Świata juniorów, wielokrotny mistrz i medalista Mistrzostw Polski juniorów do lat 23 i seniorów oraz najmłodszy reprezentant Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

Energa Athletic Cup to jeden z trzech projektów realizowanych w ramach programu ENERGA Sport, skierowanego do młodych sportowców uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.


dostarczył infoWire.pl

Źródło ENERGA Sport. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy