Kobiecości

4 kroki do pięknych stóp

4 kroki do pięknych stóp
Informacja prasowa Poznań, 18 września 2017 r. Sezon urlopowy powoli się kończy, co sprawia, że staramy się nadrobić kosmetyczne zaniedbania, których dopuściliśmy się w trakcie

Informacja prasowa
Poznań, 18 września 2017 r.

Sezon urlopowy powoli się kończy, co sprawia, że staramy się nadrobić kosmetyczne zaniedbania, których dopuściliśmy się w trakcie wakacji. Wysokie temperatury, ciągłe wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych, ograniczona liczba zabiegów kosmetycznych oraz wymagające wędrówki mogły okazać się wystarczające, aby doprowadzić stopy do opłakanego stanu.
Chcąc nadrobić letnie zaległości wystarczy raz w tygodniu przeprowadzić intensywny zabieg, na który składa się 4 kroków. Pozwolą one ponownie cieszyć się gładkimi piętami i odżywioną skórą. Warto w tej kwestii zastosować się do kilku rad ekspertów marki Gehwol.

Krok pierwszy: moczenie
Jest to niezwykle ważny krok podczas całej pielęgnacji i nie wolno go pominąć. Dzięki porządnemu odmoczeniu naskórka jest on potem mniej problematyczny przy usuwaniu, a naskórek pozbawiony warstwy rogowej lepiej wchłania wartościowe składniki z kremu. Wybierając odpowiedni preparat do kąpieli warto poszukać kosmetyku, który w swoim składzie będzie posiadać olejek migdałowy, ekstrakt z wanilii, witaminę E lub olejki z awokado i rycynowy. Takie połączenie zagwarantuje ochronę naturalnej flory bakteryjnej i zapewni gładkość i elastyczność skóry.

Krok drugi: złuszczanie
Kiedy skóra jest już zmiękczona należy przejść do wykonania peelingu, np. bambusowo-cukrowego od Gehwol. W łagodny i łatwy sposób martwe komórki naskórka zostaną usunięte, a naturalny granulat bambusowy i wosk z jojoby zapewnią delikatny masaż. Wybierając odpowiedni kosmetyk, warto postawić na peeling cukrowy, ponieważ przyśpieszy on złuszczanie. Skóra po tym zabiegu stanie się lepiej ukrwiona i gotowa do kolejnych kroków pielęgnacyjnych.

Krok trzeci: nawilżanie
Jeśli nie jesteśmy osobami cierpliwymi to warto zaopatrzyć się w krem, który łatwo się rozprowadza i szybko wchłania. Kosmetyk, który w składzie posiada olejek z awokado i peptydy mleczne zwiększy elastyczność skóry, czyniąc ją zauważalnie gładszą. Warto również poszukać kosmetyku, który zawiera kwas hialuronowy. Jego dodatek wspomoże regenerację skóry i wzmocni jej naturalne mechanizmy obronne.

A to już wiesz?  Jak pokonać kompleksy w pięciu krokach?

Krok czwarty: odżywianie
W ciągu dnia można stosować produkty o formule „kremu w sprayu”. Dzięki temu nie musimy czekać aż się wchłoną, a ich proste zastosowanie pozwoli na użytkowanie produktu w pracy, na wycieczce itp. Stopy będą odświeżone, odżywione i wypielęgnowane. Dodatkowo kosmetyk powinien zawierać składniki chroniące skórę przed infekcjami grzybicznymi.
Chcąc właściwie zadbać o stopy narażone na ciągłe działanie czynników atmosferycznych, warto korzystać z profesjonalnych produktów Gehwol. Do pielęgnacji stóp po wakacjach w szczególności polecane są:
1. Pielęgnacyjny spray do stóp Gehwol, cena ok. 30 zł/ 150 ml
2. Olejek do kąpieli stóp i całego ciała Gehwol, cena ok. 50 zł/ 200 ml
3. Peeling bambusowo- cukrowy Gehwol, cena ok. 35 zł/ 125 ml
4. Krem do stóp i nóg z kwasem hialuronowym Gehwol, cena ok. 45 zł/ 125 ml
Więcej informacji na temat marki Gehwol, znaleźć można na stronie www.gehwol.pl

Dodatkowe informacje:
Gehwol to profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji stóp i nóg, które produkowane są przez niemiecką firmę Eduard Gerlach GmbH. Produkty marki znane są na całym świecie. W Polsce jej wyłącznym dystrybutorem od 2003 roku jest firma Miralex Sp. z o.o.
Produkty Gehwol dostępne są wyłącznie w wybranych salonach kosmetycznych i aptekach. Wszystkie preparaty, których w ofercie jest ponad 50, podzielono na trzy linie: Gehwol, Gehwol Med i Gehwol Fusskraft. Obok produktów przeznaczonych do pielęgnacji stóp, marka proponuje także specjalistyczne ortezy z żelu polimerowego, a także kosmetyki do pielęgnacji rąk – Gerlasan i twarzy – Gerlavit.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy