Kobiecości

Kiedy stopy marzną

Kiedy stopy marzną
Informacja prasowa Poznań, 6 listopada 2017 r. Kiedy stopy marzną Razem z pierwszymi przymrozkami pojawia się popularny problem marznących stóp. Mimo ciepłych skarpet i odpowiednich

Informacja prasowa
Poznań, 6 listopada 2017 r.
Kiedy stopy marzną
Razem z pierwszymi przymrozkami pojawia się popularny problem marznących stóp. Mimo ciepłych skarpet i odpowiednich butów uciążliwe uczucie zimna towarzyszy nam nie tylko w trakcie dłuższego oczekiwania na przystanku, ale również w czasie spacerów czy wieczorów przed telewizorem w domu. Często tej dolegliwości wtóruje nieprzyjemne uczucie szczypania, które może być nawet bolesne. Jak więc poradzić sobie z problemem w warunkach domowych? Oto kilka porad od ekspertów marki Gehwol.
Często przyczyną problemu może być za ciasne obuwie. Kiedy założymy zbyt grubą skarpetę i do tego porządnie zasznurujemy buty, otrzymujemy efekt odwrotny od zamierzonego – uczucie zimnych stóp. Jest to spowodowane ograniczonym dopływem krwi do kończyn. Jeśli jednak po zmianie sposobu ubierania nie odczuwamy różnicy, to warto zastosować się do poniższych rad.

Masaż
Jest to idealna (i bardzo przyjemna) profilaktyka. Regularnie masując stopy usprawniamy przepływ krwi, co może pomóc w przypadku ich nadmiernego marznięcia. Stopy można masować dłońmi, zaczynając od palców i powoli przechodząc w stronę pięty. W sklepach i aptekach za kilka – kilkanaście złotych można również zaopatrzyć się w specjalne rolki do masażu.

Kąpiel rozgrzewająca na wieczór
Wieczorem, przed pójściem spać, warto zafundować naszym stopom rozgrzewającą kąpiel, która pobudzi ukrwienie i przemianę materii w skórze. Już 10 – 15 minutowa kąpiel w cieplej wodzie z dodatkiem koncentratu rozgrzewającego może rozwiązać problem. Najlepiej więc wybrać kosmetyk, który posiada naturalny wyciąg z rozmarynu oraz olejki z sony górskiej i lawendy. Taka kąpiel nie tylko przywróci uczucie ciepła, ale również zadziała aromaterapeutycznie na cały organizm.
Balsam z papryką na dzień
Jeśli uczucie zimna najbardziej dokucza nam w ciągu dnia, warto poszukać właściwego kosmetyku rozgrzewającego, który będziemy mogli nałożyć rano na stopy. Taki balsam powinien w swoim składzie zawierać kamforę, paprykę oraz imbir. Te składniki zagwarantują natychmiastowe i długotrwałe rozgrzanie. Jeśli dodatkowo będą zawierać również wosk pszczeli, lanolinę, aloes lub mocznik, skóra dzięki nim stanie się nawilżona i wypielęgnowana.
Rozgrzewaj się… od środka
Skutecznym sposobem na rozgrzanie całego organizmu są również ciepłe napoje. Herbata z sokiem malinowym, imbirem czy miodem przywróci uczucie ciepła. Warto więc przed dłuższym spacerem w zimny dzień przygotować sobie termos takiego napoju. Kilka łyków szybko rozprawi się z problemem nie tylko w przypadku stóp, ale również dłoni i innych części ciała.
Chcąc właściwie zadbać o marznące stopy w okresie jesienno- zimowym, warto korzystać z profesjonalnych produktów Gehwol. Do pielęgnacji skóry w szczególności polecane są:
1. Balsam rozgrzewający do stóp Gehwol, cena ok. 25 zł/ 150 ml
2. Koncentrat rozgrzewający do kąpieli stóp Gehwol, cena ok. 50 zł/ 75 ml
Więcej informacji na temat marki Gehwol, znaleźć można na stronie www.gehwol.pl

A to już wiesz?  Studenci MSKPU zaprojektowali uniformy hotelowe dla Mercure! Konkurs dla studentów rozstrzygnięty

Dodatkowe informacje:
Gehwol to profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji stóp i nóg, które produkowane są przez niemiecką firmę Eduard Gerlach GmbH. Produkty marki znane są na całym świecie. W Polsce jej wyłącznym dystrybutorem od 2003 roku jest firma Miralex Sp. z o.o.
Produkty Gehwol dostępne są wyłącznie w wybranych salonach kosmetycznych i aptekach. Wszystkie preparaty, których w ofercie jest ponad 50, podzielono na trzy linie: Gehwol, Gehwol Med i Gehwol Fusskraft. Obok produktów przeznaczonych do pielęgnacji stóp, marka proponuje także specjalistyczne ortezy z żelu polimerowego, a także kosmetyki do pielęgnacji rąk – Gerlasan i twarzy – Gerlavit.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy