Lifestyle Wiadomości branżowe

Kasia Kępka (VIVA Polska) otwiera centrum treningu funkcjonalnego

Kasia Kępka (VIVA Polska) otwiera centrum treningu funkcjonalnego
Kasia Kępka, prezenterka stacji muzycznej VIVA Polska, od kilku miesięcy intensywnie trenuje i biega. Sport stał się na tyle ważnym elementem życia dziennikarki, że wraz z trenerem Szymonem Gasiem postanowiła otworzyć w centrum Warszawy nowoczesne centrum treningu funkcjonalnego Gym Break Center. Ośrodek będzie przeznaczony zarówno dla zawodowych sportowców, jak i osób, które dopiero zaczynają treningi.Kasia Kępka i Szymon Gaś zrealizowali już wspólnie serię filmów ćwiczeniowych, które cieszyły się dużą popularnością w internecie. Centrum treningu funkcjonalnego, którego otwarcie planowane jest na początek września, ma być kolejnym krokiem w aktywizowaniu sportowym Polaków.– W naszym klubie będziemy nastawieni na treningi personalne. Chcemy stworzyć atmosferę, w której każdy będzie czuł się świetnie, jesteśmy nastawieni na ciężką pracę i przede wszystkim na wyniki. Człowiek musi być zmotywowany, a my zadbamy o to, żeby motywacja była podtrzymywana – mówi agencji

Kasia Kępka, prezenterka stacji muzycznej VIVA Polska, od kilku miesięcy intensywnie trenuje i biega. Sport stał się na tyle ważnym elementem życia dziennikarki, że wraz z trenerem Szymonem Gasiem postanowiła otworzyć w centrum Warszawy nowoczesne centrum treningu funkcjonalnego Gym Break Center. Ośrodek będzie przeznaczony zarówno dla zawodowych sportowców, jak i osób, które dopiero zaczynają treningi.

Kasia Kępka i Szymon Gaś zrealizowali już wspólnie serię filmów ćwiczeniowych, które cieszyły się dużą popularnością w internecie. Centrum treningu funkcjonalnego, którego otwarcie planowane jest na początek września, ma być kolejnym krokiem w aktywizowaniu sportowym Polaków.

W naszym klubie będziemy nastawieni na treningi personalne. Chcemy stworzyć atmosferę, w której każdy będzie czuł się świetnie, jesteśmy nastawieni na ciężką pracę i przede wszystkim na wyniki. Człowiek musi być zmotywowany, a my zadbamy o to, żeby motywacja była podtrzymywana – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Kasia Kępka.

Trening funkcjonalny to rodzaj wielopłaszczyznowych ćwiczeń, które mają na celu usprawnienie funkcjonowania w przestrzeni, wzmocnienie mięśni, utrzymanie poprawnej sylwetki ciała. W tego typu treningu odchodzi się od ćwiczeń siłowych. Najczęściej wykorzystuje się trampoliny, gumy lub piłki.

 –  Treningi organizowane są w małych grupach tak, by ćwiczenia były dostosowane do jednostki. U nas znajdzie się miejsce i dla sportowców, i dla amatorów. Trening funkcjonalny oznacza trening, w którym wykorzystuje się ruchy z dnia codziennego. To jest coś, co pomaga funkcjonować w otoczeniu: dużo przeskoków, wyskoków, przysiadów. To nie jest trening kulturystyczny, gdzie doskonali się jeden mięsień przez pół godziny  – tłumaczy Kępka.

Prezenterka zwraca uwagę, że w Polsce moda na sport i fitness przywędrowała z Zachodu. Mimo że zdrowy tryb życia w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularny, nadal niewiele osób trenuje regularnie. Centrum Kasi Kępki powstaje na wzór amerykańskich klubów sportowych, gdzie sport jest nieodłącznym elementem codziennego życia.

A to już wiesz?  Amazon szykuje się na zwiększony ruch przed świętami. Szuka w Polsce 10 tys. pracowników sezonowych

Otwarcie centrum treningu funkcjonalnego Gym Break Center planowane jest na początek września. Klub będzie miał siedzibę w centrum Warszawy.

netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy