Książka kucharska i przepisy kulinarne

Świat Kobiety takiej jak Ty
Też jestem kobietą i mam takie same problemy jak Ty.
Przepisy | Dodaj przepis | Szukaj
Książka kucharska i przepisy kulinarne » Kuchnia-polska » Warzywa » Flaczki warzywne 12 min – kuchnia z szybkowaru

Flaczki warzywne 12 min – kuchnia z szybkowaru

by: Marcela
Czytano: 146
Rozmiar: 103

6 marchwi
4 pietruszki
0,5 selera
1 por
1 cebula
6 dag masła
1 łyżko mąki
3-4 naleśniki (lub zastępczo 20-25 dag suchego makaronu ugotowanego na pół miękko); majeranek
imbir
papryka mielona
sól i pieprz do smaku

Wszystkie warzywa po oczyszczeniu pokroić w paseczki, zalać w szybkowarze wrzątkiem, włożyć połowę masła. Zamknąć szybkowar i ogrzewać 12 minut od momentu przekroczenia progu ciśnienia wewnętrznego. Po otwarciu szybkowaru zagotować ze zrobioną z pozostałego masła i mąki jasną zasmażką. Doprawić do smaku solą i pieprzem, imbirem i papryką. Przed podaniem wymieszać z pokrojonymi w paski naleśnikami.
Uwaga. Gdy potrawa ma stanowić danie jednogarnkowe, dla podniesienia wartości białkowej można flaczki te doprawić przed podaniem 30 dag startego sera tylżyckiego.

O autorze

Flaczki warzywne 12 min – kuchnia z szybkowaru


Ocena: Brak oceny

Komentarze

Komentarza nie dodano.

Dodaj komentarz

Nie możesz dodać komentarza. Musisz się zalogować, aby dodać komentarz.

Zdrowa dieta

Zdrowa dieta
Foto: Owoce i warzywa to podstawa

Zdrowa dieta to taka, która dostarcza organizmowi składników odżywczych, które są nieodzowne dla utrzymania dobrej kondycji zdrowotnej oraz samopoczucia. Jest to zazwyczaj dieta urozmaicona, bogata w owoce i warzywa oraz produkty pełnoziarniste, a także ograniczająca spożycie produktów bogatych w nasycone kwasy tłuszczowe i kwasy trans. Ważne jest również, aby dieta sprawiała przyjemność! W nasze otwarej książce kucharskiej zdrowe diety

Witaj Gość

Menu
Strony
Kategorie
Podoba się?

Jeżeli podoba Ci się nasza strona umieść link do naszej Otwartej książki kucharskiej


Polecamy

Kursy jêzykowe
1 online.